انتخاب بهترین رنگ‌ها برای محیط کار

انتخاب بهترین رنگ‌ها برای محیط کار

معمولا وقتی برای رفتن به سرکار آماده می‌شیم، همه تلاشمون اینه که بهترین لباس‌هارو بپوشیم و کاملا آراسته باشیم. ما این کارهارو می‌کنیم تا بتونیم در محیط کار احساس شادابی و نشاط داشته باشیم و این حس رو به بقیه همکارن هم منتقل کنیم. اما آیا آٰراسته بودن ما کافیه؟ جواب منفیه. برای اینکه بتونیم حس شادابی ایجاد کنیم و این احساس رو حفظ کنیم باید محیط کارمون هم آراسته باشه. مهمترین عنصر برای این کار، انتخاب رنگ مناسبه. با خوندن ادامه این متن می‌تونید نکات مهمی رو درباره انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار یاد بگیرید.

رنگ‌های عمومی
اگه شما شغلی دارید که به ارتباط مستقیم با افراد ختم می‌شه، باید بیشتر از رنگ‌های عمومی استفاده کنید. اغلب این رنگ‌ها روشن هستن و به همین دلیل می‌تونن حس آرامش خوبی به شما و دیگران منتقل کنند. البته این دسته از رنگ‌ها یک نکته منفی دارند؛ شما به آسونی به این رنگ‌ها عادت می‌کنید و به سختی حاضر به تغییر رنگ محیط می‌شوید. رنگ‌های عمومی مثل رنگ سفید، می‌تونن برای هر محیطی مناسب باشن.

خاکستری روشن
یکی دیگه از رنگ‌های مهم که افراد خلاق به سراغش می‌رن، رنگ خاکستری روشنه. این رنگ تمرکز رو بالا می‌بره و حس خستگی رو از افراد دور می‌کنه. اگه دقت کنید متوجه می‌شید که بیشتر گالری‌ها و استودیوها از این رنگ استفاده می‌کنن. البته یادتون باشه که استفاده از این رنگ به تنهایی می‌تونه شما رو به شدت خسته کنه. پس باید با استفاده از مبلمان و تجهیزات با رنگ‌های دیگه، طیف متنوعی از رنگ خاکستری رو بسازید.

بنفش روشن
اگه به دنبال رنگ‌های ویژه برای محیط کارتون هستید، ما بنفش روشن رو پیشنهاد می‌دیم. این رنگ یک بمب انرژیه که شادی و نشاط درونی افراد رو بالا می‌بره. روانشناسی رنگ‌ها، رنگ بنفش رو به عنوان رنگی که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شه، معرفی کرده.

آبی کبود
شرکت‌های بزرگ معمولا از رنگ آبی کبود استفاده می‌کنن. درواقع پرستیژ کاری این شرکت‌ها باعث می‌شه که با وسواس بیشتری سمت انتخاب رنگ‌ها برن. آبی کبود از جمله رنگ‌هاییه که به‌شدت می‌تونه الهام‌بخش باشه. البته ترکیب کردن رنگ تجهیزات و مبلمان با این رنگ کار سختیه و نیاز به یک طراح حرفه‌ای داره.

نظر خود را بیان کنید