بهترین مواد برای درز بین کاشی‌ها

بهترین مواد برای درز بین کاشی‌ها

می‌دونستید علاوه بر طرح و نقش کاشی و سرامیک، درز بینشون هم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تأثیرگذار در ظاهرشونه! نکته مهم دیگه درمورد درز کاشی و سرامیک اینه که این درزها معمولا باعث تخریب تدریجی دیوارها می‌شن. شاید بپرسید چطور ممکنه؟! خیلی ساده، شکافی که به وجود میاد، راه رو برای ورود آب بازمی‌کنه و به مرور باعث فرسوده‌شدن دیوارها و کف می‌شه. پس لازمه که یاد بگیرید چطور درز بین کاشی‌ها رو به بهترین شکل بپوشونید.

استفاده از دوغاب
اگه می‌خواید درز بین کاشی‌ها رو اساسی پرکنید، توصیه ما به شما دوغابه! دوغاب از پودر خاک‌سنگ و سیمان‌سفید درست می‌شه. البته می‌تونید با جایگزین کردن سیمان سیاه یا استفاده از رنگ آکریلیک در ظاهر کار تفاوت ایجاد کنید که در اینصورت رنگ کاشی هم مهمه. بعد از این‌که دوغاب رو تهیه کردید کافیه رو سطح مورد نظرتون بریزید و اجازه بدید که خوب خشک بشه و بعد اطراف درزها رو تمیز کنید. یادتون نره اگه خواستید از دوغاب با رنگ آکریلیک استفاده کنید، باید حداقل دو روز از نصب کاشی‌ها، گذشته باشه.

استفاده از درزگیر آماده
راه‌حل دوم ساده‌تر و سریع‌تره. می‌تونید از درزگیرهای آماده استفاده کنید. استفاده از درزگیر آماده خیلی راحته و البته برای اونهایی که حال و حوصله گردوخاک و شست‌وشو رو ندارن این روش کارایی بیشتری داره. کافیه از درزگیرهای مخصوص به همراه یه کاتر برای پوشوندن درزها استفاده کنید. خوشبختانه قلم‌های درزگیر هم وارد بازار شده که کار شما رو از اون چیزی که فکرش رو می‌کنید راحت‌تر می‌کنه.

استفاده از نانودرزگیرها
شاید اسم نانودرزگیرها به گوشتون خورده باشه. نانودرزگیرها حاصل ورود نانو به صنعت کاشی‌کاریه که البته کارایی‌های متنوعی داره و بندکشی کاشی‌ها فقط یکی از موارد مصرفشه. این محصول برای آب‌وهوای مرطوب می‌تونه ایده‌آل باشه. همچنین اگه توی سرویس بهداشتیتون از سنگ‌های زینتی یا کاشی و سرامیک‌های خاص استفاده کردید بازهم می‌تونید از نانودرزگیرها استفاده کنید.

نظر خود را بیان کنید