مهمترین نکات برای خرید شیرآلات بهداشتی

مهمترین نکات برای خرید شیرآلات بهداشتی

وقتی پای خرید شیرآلات بهداشتی برای خونه میاد وسط، تنوع از نظر شکل، جنس و مدل انقدر زیاد می‌شه که انتخاب سخت و دشوار به نظر میاد.

به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم این‌بار درباره مهمترین نکاتی که باید پیش از خرید شیرآلات بهداشتی بدونید، بنویسیم.

قبل از هرچیز باید بدونید که جنس شیرآلات ساختمانی به جنس پوسته داخلی (پایه اصلی شیر) و پوسته خارجی بستگی داره. پس دقت کنید که در زمان خرید حتما از فروشنده راجع به جنس پوسته داخلی و خارجی سوال کنید.

پوسته داخلی (پایه اصلی شیرآلات بهداشتی)
به‌طور کلی شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج و سرب خشک ساخته می‌شن و تفاوت ظاهریشون بیشتر به دلیل تنوع روکش شیرآلات بهداشتیه.

شیرآلات برنجی: این نوع شیرآلات ازنظر بهداشتی برای سلامت مصرف‌کننده بهتر هستن و عمر مفید طولانی‌تری هم دارن.

شیرآلات سربی: سریع‌تر از شیرآلات برنجی پوسیده می‌شن و از بین می‌رن. در صورتی که آبکاری به دقت انجام نشه، بعد از مدتی مواد تشکی دهنده شیرآلات به خورد آب می‌ره و برای افرادی که از شیر آب، برای مصارف خوراکی و آشامیدنی استفاده می‌کنن، ضرر داره.

پوسته خارجی (روکش شیرآلات بهداشتی)
روکش شیرآلات همون چیزیه که موقع خرید چشم شما رو می‌گیره. آبکاری علاوه بر زیبایی، باعث افزایش طول عمر شیرآلات بهداشتی، کیفیت و مقاومت در برابر ساییدگی و زنگ‌زدگی می‌شه. معمولا جنس آبکاری شیرآلات یا همون روکش از استیل، برنج، مس یا برنزه.

شیرآلات استیل معمول‌ترین و رایج‌ترین شیرآلات موجود در بازار هستن و جزو پرفروشترین شیرآلات هم به حساب میان. هرچقدر جنس استیل بهتر باشه، لکه آب، کمتر روی شیر می‌مونه.

شیرآلات برنجی، شیرآلات مسی و شیرآلات برنزی بیشتر و به دلیل رنگ زرد و قرمزی که دارن مورد استفاده قرار می‌گیرن.

البته باید بدونید که شیرآلات استیل از استیل ساخته می‌شه، اما شیرآلات مسی و برنزی فقط آبکاری مس و آبکاری برنز دارن.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display