نکات مهم در طراحی اتاق کودک

نکات مهم در طراحی اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک اهمیت زیادی روی سلامت روان و پرورش شخصیت کودک داره. به‌ ويژه که این روزها کودکان و نوجوانان بیشتر زمان خودشون رو در اتاق خواب کودک سپری می‌‌کنن. ما در این پست نکات مهم و کلیدی برای دکوراسیون کودک رو برای شما مطرح می‌کنیم. رعایت این نکات باعث می‌شن اتاق کودک علاوه بر زیبایی، به محلی برای پرورش ذهن و خلاقیت کودک تبدیل بشه.

انتخاب رنگ
توی طراحی و دکوراسیون اتاق کودک، برای دیوارها از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید. حتی می‌تونید یکی از دیوارها رو با طرح‌های کودکانه، بپوشونید. کاغذ دیواری مخصوص اتاق کودک، اینجور وقت‌ها می‌تونه خیلی کمکتون کنه. بهتره سقف رو هم فراموش نکنید، روی سقف رو می‌تونید با تصاویر ابر، خورشید، ستاره و یا سیاره‌ها تزیین کنید تا تخیل کودک قوی‌تر بشه.

پنجره و روشنایی

خیلی مهمه که اتاق کودک، پنجره و نور کافی داشته باشه. تا حد امکان سعی کنید اتاقی با نور طبیعی رو برای کودک فراهم کنید. همچنین نورپردازی اتاق هم باید به‌گونه‌ای باشه که هم اتاق رو دلباز نشون بده و هم برای چشم کودک ضرر نداشته باشه. تخت‌خواب کودک رو مقابل دیواری که پنجره داره قرار بدید. اینطوری بچه می‌تونه حرکت خورشید رو دنبال کنه، با نور صبح بیدار بشه و شب‌ها هم خواب راحت‌تری داشته باشه.

فضای بازی
اتاق کودک، فضایی چند منظوره‌س؛ جایی که کودک هم در اونجا بازی می‌کنه، هم آموزش می‌بینه و هم استراحت می‌کنه. مهمه که فضای بازی از خواب و آموزش رو به کمک وسایل از هم تفکیک کنید. می‌تونید هر گوشه از اتاق رو به یه فعالیت اختصاص بدید.

باید و نبایدها در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

قفسه‌ها رو به دیوار پیچ کنید.

از کمد و کتابخانه‌های بلند استفاده نکنید، چون ممکنه کودک ازشون بالا بره.

مواظب باشید وسایل چوبی و سنگین اتاق کودک، لبه تیز نداشته باشه.

از لوازم شیشه‌ای برای تزیین اتاق کودک استفاده نکنید.

برای دکوراسیون اتاق کودک، حتما از کودک مشورت بگیرید، مخصوصا برای انتخاب طرح کاغذ دیواری، رنگ اتاق، خرید فرش یا موکت و پرده اتاق کودک.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display