پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون منزل و ویژگی‌های آن

پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون منزل و ویژگی‌های آن

هر سبک دکوراسیون داخلی منزل به شرایط جغرافیایی، موقعیت مکانی، روحیات و فرهنگ مردم یک منطقه خاص اشاره می‌کنه. شناخت سبک‌های مختلف باعث می‌شه که چیدمان بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید و فرهنگ یک منطقه خاص رو مهمون خونه‌هاتون کنید.

در اینجا ما به سه سبک پرطرفدار دکوراسیون داخلی و ویژگی‌هاشون اشاره می‌کنیم:

دکوراسیون داخلی مدرن
طراحی دکوراسیون مدرن انقدر معروف و البته رایجه که ممکنه همین الآن خونه‌‌تون رو بدون اینکه بدونید، به این سبک، طراحی کرده باشید. این سبک برای طراحی انواع آپارتمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ مناسبه.

مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون مدرن عبارتند از:

  1. استفاده از نور و رنگ‌های روشن به‌ویژه سفید
  2. سادگی لوازم و المان‌ها
  3. کاربرد المان‌هایی به شکل دایره و مربع
  4. استفاده از خطوط صاف و منظم
  5. استفاده از مبلمان تک‌رنگ، صاف و مات

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک حس نوستالژی و صمیمیت رو با خودش به همراه داره. مهم‌ترین ویژگی این سبک، استفاده از مبلمان کلاسیک، گچ‌بری و غالب بودن رنگ کرم، قهوه‌ای و طلاییه. این سبک دکوراسیون به درد طراحی آپارتمان‌های متوسط و بزرگ می‌خوره. پس اگه آپارتمان کوچکی دارید و برای دکوراسیون آپارتمان دنبال یه سبک خاص هستید، لطفا همین اول کار، دور سبک کلاسیک رو خط بکشید.

دکوراسیون داخلی مینیمال
تب طراحی مینیمال و دکوراسیون به این سبک، این روزها خیلی بالا گرفته. همه دوست دارن برای طراحی آپارتمان به ویژه دکوراسیون آپارتمان کوچک، از سبک مینیمال استفاده کنن که اتفاقا خیلی هم به دردش می‌خوره. سبک مینیمال همونطور که از اسمش پیداست دنبال سادگی توی همه‌چیزه.

ساده بودن طراحی لوازم، حذف تعدد رنگ، محدود بودن مبلمان و وسایل خونه و حذف لوازم تجملاتی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبکه.

بیشترین رنگی که در سبک مینیمال به کار برده می‌شه، رنگ سفید و طوسیه. البته رنگ‌های خنثی هم توی این سبک زیاد استفاده میشه.

می‌شه گفت وجه اشتراک سبک مینیمال و سبک مدرن، استفاده از لوازم تک‌رنگ، صاف و صیقلیه.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display